Kemeraltı Sokağı Sunumu indir...

Kemeraltı Sokağı Sunumu

İzmir’in ve ülkemizin en köklü ve en uzun soluklu fuarı olan ve bu yıl 88. kez kapılarını açacak olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Kemeraltı Sokağı da yer alacak. TARKEM’in girişimleriyle İZFAŞ ile yapılan anlaşma çerçevesinde Kültürpark’ta bulunan Uzun Havuz alanı fuar süresince kiralandı. 6-15 Eylül 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan fuarda Kemeraltı’nın öne çıkan lezzetleri, unutulan zanaatkarları, markaları, tarihi-kültürel değerleri ve diğer bir çok zenginliğini tanıtılacak. Fuar boyunca Kemeraltı esnafları stant açarak, kendi ürünlerini de satabilecek.

Kemeraltı’nın marka değerinin artmasına da yardımcı olacak olan bu etkinlikle, bölge esnafının kendini tanıtmasına imkan sağlanacak. İZFAŞ ile yapılan anlaşma kapsamında Uzun Havuz alanını kiralayan TARKEM, standart stant satış fiyatları üzerinden yapacağı özel indirimle Kemeraltı esnafının İEF’te yer almasını sağlayacak.

Geçen yıl 1 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan fuarda, ziyaretçiler Kemeraltı nostaljisini yaşayacak. Kemeraltı’nın dünü, bugünü ve yarınının anlatılacağı Kemeraltı Sokağı’nda birçok etkinlik de yer alacak. Bölgede çalışma yapan yazar, araştırmacı, kent gözlemcisi, fotoğrafçı ve sanatçılarla çeşitli atölyeler, sergiler, söyleşiler, imza günleri, dinletiler, yarışmalar yapılacak.